2018. január 24., szerda -0,6 °C
Ma: Timót, Ferenc Holnap: Pál, Henrik
közélet | sport
Remekeltek a Benedekesek

2017. december 7-én Budapesten rendezték meg a Terematlétika Országos Diákolimpiai Döntőt, ahol a hagyományoknak megfelelően, ismét remekül szerepeltek az oroszlányi Benedek Elek EGYMI fiatal sportolói. A negyedik osztályos Farkas Virginia két országos bajnoki címet, egy ezüstérmet és egy kupát nyert!

A II. korcsoportos lányok 24 fős mezőnyében Farkas Virginia 180 cm-es ugrással nyerte meg a helyből távolugrást, 7m 20-as dobásával második lett medicinlabdával, 30 méteres futásban 4. legjobb időt érte el, kislabda hajításban pedig egyéni legjobbját alaposan megjavítva 5. helyezést szerzett. A tehetséges kislány egyéni összetettben is dobogóra állhatott: kimagasló teljesítményéért vehette át a 2. helyért járó kupát. S ha ez még nem lenne elég: nagyszerű futásával első helyre vezette Komárom Esztergom Megye 4x200-as váltóját!

Az I. korcsoportos lányoknál (19 induló) a harmadik osztályos Lázár Hanna 7. helyezést ért el medicinlabda dobásban (5m80), míg a fiúknál (22 induló) a második osztályos Rostás Rómeó 149 cm-rel a 8. helyen végzett helyből távolugrásban, szivacslabda hajításban pedig 10. lett 14,54m-rel.

A benedekes sportolókat Kovácsné Kelemen Valéria testnevelő készítette fel a versenyre, akinek irányításával zsinórban immár negyedik éve térnek haza érmekkel az országos terematlétika diákolimpiáról az oroszlányi tanulók.

[3 hete]
A rendőrség hivatalos állásfoglalása a tegnapi tragédiával kapcsolatban Gányai Balázstól, a KEMRFK szóvivőjétől.
szerző: ovtv | bővebben...
Összes hír...

Népszerű hírek

Szenzációs szarkofág-lelet Környe határában! (42167)
FRISSÍTVE! Pénteken délután fordított ki az eke egy töredéket a római kőkoporsóból, melybe vélhetően 1700 éve temettek egy nőt
Lélekmelengető (25503)
Kabátok lógnak a főtéren, meleg sálak, sapkák várják mellettük gazdájukat.
Tűzoltóink szupergyorsak – miért "késhetnek" mégis egy tűzesetnél? (25192)
A riasztási rendszer működésének tanulságai egy mopedautó porrá égése kapcsán. A válasz 360-441?
Óriási római erődöt tárnak fel a szomszédos Környén (25057)
A Magyar Nemzeti Múzeum, a pécsi és debreceni egyetem, a miskolci múzeum, Kuny Domokos Múzeum közös projektje az idei feltárás.