2024. április 19., péntek
Ma: Emma, Malvin Holnap: Tivadar, Tihamér
önök küldték | sport
Ismét országos bajnoki címet hoztak a Benedekesek

Farkas Virginia országos diákolimpiai bajnok 800 méteren! Szívós Irén: egy ezüst és egy bronzérem az országos döntőn!

Ebben a tanévben ez volt a 3. országos döntő, s a terematlétika és az úszás után most az atlétikáról is országos bajnoki címmel jöttek haza a Benedek iskola tanulói!

A megyei versenyek győzteseként mintegy 500 tanulásban akadályozott, valamint hallás- és látássérült diák vett részt a Nyíregyházán május 19-én és 20-án megrendezett Országos Atlétika Diákolimpiai Döntőn, ahol nagyszerű oroszlányi siker született.

A Benedek Elek EGYMI diákjai közül a III. korcsoportban induló Farkas Virginia remek versenyzéssel, 2 perc 52 másodperces idővel nyerte meg a 800 méteres síkfutást, s lett országos diákolimpiai bajnok!

A IV. korcsoportban Szívós Irén két érmet is szerzett: előbb a 200 méteres síkfutásban, 32 másodperces egyéni csúccsal léphetett fel a dobogó harmadik fokára, majd a Komárom-Esztergom megyei svédváltó tagjaként nyert ezüstérmet. Az 1500 méteren huszad magával induló Farkas Dezső is egyéni rekordot futott, s 5 perc 50 másodperces idejével a 8. helyen végzett. A selejtezőkből nem jutott a 8-as döntőbe a távolugró Virág István (450 cm), illetve 100 méteren 15,6 másodpercet futó Gazdag Natália. Az országos diákolimpiai döntőn a megyék közötti pontversenyt Komárom-Esztergom Megye nyerte, amihez az oroszlányi Farkas Virginia és Szívós Irén dobogós helyezésekkel járult hozzá.

Felkészítő testnevelő: Kovácsné Kelemen Valéria

[1 hete]
A Veolia Water Hungary önkéntes szemétszedést szervez a „Föld Napja” alkalmából a dolgozói között, amelyen szívesen látják a városi önkénteseket is!
szerző: ovtv | bővebben...
Összes hír...

Népszerű hírek

Szenzációs szarkofág-lelet Környe határában! (49748)
FRISSÍTVE! Pénteken délután fordított ki az eke egy töredéket a római kőkoporsóból, melybe vélhetően 1700 éve temettek egy nőt
Óriási római erődöt tárnak fel a szomszédos Környén (33442)
A Magyar Nemzeti Múzeum, a pécsi és debreceni egyetem, a miskolci múzeum, Kuny Domokos Múzeum közös projektje az idei feltárás.
Tűzoltóink szupergyorsak – miért "késhetnek" mégis egy tűzesetnél? (32014)
A riasztási rendszer működésének tanulságai egy mopedautó porrá égése kapcsán. A válasz 360-441?