Ma: Vince, Artúr Holnap: Zelma, Rajmund
önök küldték | sport
Öten jutottak az országos döntőbe a Benedekesek közül

Feltették a koronát az idei év sportsikereire

Nagyszerűen szerepelt a Benedek iskola küldöttsége a Tatai Olimpiai Edzőtáborban május 11-én megrendezett megyei atlétika diákolimpián. 14 versenyzőjük az egyéni versenyszámokban összesen 14 érmet: 5 aranyat, 4 ezüstöt és 5 bronzot szerzett, s öten jutottak be az országos döntőbe!

A III. korcsoportos lányoknál a 10 esztendős Farkas Virginia 800 méteres síkfutásban aratott rajt-cél győzelmet, Balogh Szimonetta pedig 300 méteren lett harmadik.

A fiúk 300 méteres távján Baranyai Zsolt szerzett ezüstérmet, akárcsak 800 méteren Kirschner Dávid. Szerb Krisztián 100 méteren és kislabda hajításban is második lett.

A IV. korcsoportban kiválóan sprinteltek a benedekes lányok: Gazdag Natália 100 méteren, Szívós Irén pedig 200-on győzött. Mészáros Klaudia harmadik lett 1500 méteren és kislabda hajításban is. A fiúknál Virág István nagy küzdelemben, tatabányai riválisát 1 centiméterrel megelőzve, 452 cm-rel nyert aranyat távolugrásban, kislabda hajításban pedig 3. lett. 100 méteren Bogdán Krisztián lett bronzérmes, míg az 1500 méteres síkfutásban Farkas Dezső aratott rajt-cél győzelmet.

A svédváltóban a leány csapat (Balogh Szimonetta, Szívós Irén, Farkas Virginia, Kasszány Klaudia) és a fiúk (Virág István, Szerb Krisztián, Baranyai Zsolt, Kirschner Dávid) is harmadikak lettek. A Nyíregyházi Atlétika Országos Diákolimpiai Döntőn a megyei győztesek: Farkas Virginia, Gazdag Natália, Szívós Irén, Farkas Dezső és Virág István képviselhetik az oroszlányi színeket.

Ezzel feltették a koronát az idei tanév sportsikereire, pláne, hogy a korábbi hárommal szemben idén már négy sportágban (terematlétika, úszás, mezei futás, atlétika) szerepelhetnek a benedekes diákok az országos döntőben.

Felkészítő testnevelő: Kovácsné Kelemen Valéria.